Elektronická výměna dokladů se společností ACCOM Czech

Společnost ACCOM Czech preferuje pro výměnu objednávek, dodacích listů a faktur se svými dodavateli strukturovanou elektronickou podobu těchto dokladů. Díky tomu bude možné dosáhnout rychlejšího a přesnějšího přenosu dokladů, jejich automatického zpracování a odbourání chyb, které vznikají při ruční práci s daty.

100% přehled a jistota doručení dokladů

Všechny doklady najdete a vyřídíte na jednom místě. Spolehlivé a bezpečné doručení dokladů.

Rychlá zpětná vazba – víte, co se s doklady děje. Možnost integrace do vlastního podnikového systému a jednoduchý přechod na EDI.

Co je EDI?

EDI, tedy elektronická výměna dat (Electronic Data Interchange), je moderní způsob komunikace mezi obchodními partnery, při které dochází k výměně obchodních, logistických a jiných dokumentů (např. objednávek, dodacích listů, faktur a dalších) elektronicky ve strukturovaných formátech. Už žádné PDF odeslané e-mailem. Tyto formáty jsou informační podnikové systémy (ERP) schopny načíst automaticky bez nutnosti ručního přepisování. Výměna těchto zpráv probíhá obvykle přes zabezpečené komunikační kanály s vysokou mírou zpětné vazby.

Varianty výměny dokladů se společností ACCOM Czech, a.s.

Máte již podepsanou smlouvu s ACCOM Czech? Dalším krokem je nastavení vzájemné výměny obchodních a logistických dokladů. Pro výměnu dokladů ve strukturovaném elektronickém formátu si můžete vybrat mezi internetovým webEDI portálem, plnohodnotným EDI řešením s integrací nebo využít vaše stávající EDI řešení a připojit se do ACCOM Czech přes ně.

Kontakty pro dodavatele ACCOM Czech

Poskytovatel služeb EDI komunikace pro ACCOM Czech je společnost GRiT, která zajišťuje komplexní servis, včetně zapojování dodavatelů.

EDI kontakty společnosti ACCOM Czech

Lenka Matějková
vedoucí finanční účtárny
e-mail: lmatejkova@accom.cz
telefon: +420 416 781 145 – linka 216

Daniel Velitš
IT manažer
e-mail: dvelits@accom.cz
telefon: +420 416 781 145 – linka 105

Zákaznická podpora GRiT

e-mail: podpora.orion@grit.cz
telefon: +421 372 028 959

Registrace elektronické výměny dokladů

Základní informace

Kontaktní informace zodpovědných zástupců

Potřebujete pomoci se zavedením a nastavením elektronické výměny dokladů?

Následující část dotazníku vyplňujte pouze v případě, máte-li již zprovozněno EDI řešení.

GLN (EAN) kód je identifikační číslo, které přiděluje národní organizace GS1. Pokud označujete zboží EAN kódy, již toto číslo máte zřízeno. V některých výjimečných případech není nutné žádat o EAN kód.

CONTRL (Syntax and Service Report)
Příjemce EDI zpráv pomocí CONTRL informuje odesílatele o přijetí zásilky (Interchange) a její syntaktické správnosti. Zprávou CONTRL příjemce potvrzuje nebo zamítá přijatou zásilku, zprávu nebo funkční skupinu zpráv.

APERAK (Application Error and Acknowledgement Message)
Potvrzení o převzetí EDI zprávy informačním systémem kupujícího. Zprávu APERAK posílá kupující prodávajícímu jako odpověď na přijetí EDI zprávy. Zpráva informuje o úspěšném zpracování nebo o chybě při zpracování EDI zprávy informačním systémem kupujícího.

Děkujeme za váš zájem, budeme Vás brzy kontaktovat.
Stala se chyba. Zkuste to prosím znovu.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.