Elektronická výmena dokladov so spoločnosťou Pilulka (Pilulka.sk)

Spoločnosť Pilulka (ďalej Pilulka.sk) preferuje na výmenu objednávok, dodacích listov a faktúr so svojimi dodávateľmi štruktúrovanú elektronickú podobu týchto dokladov. Vďaka tomu bude možné dosiahnuť rýchlejší a presnejší prenos dokladov, ich automatické spracovanie a odbúranie chýb, ktoré vznikajú pri ručnej práci s dátami.

100% prehľad a istota doručenia dokladov

Všetky doklady nájdete a vybavíte na jednom mieste. Spoľahlivé a bezpečné doručenie dokladov.

Rýchla spätná väzba – viete, čo sa s dokladmi deje. Možnosť integrácie do vlastného systému – jednoduchý prechod na EDI.

Máte už podpísanú zmluvu s Pilulka.sk?

Ďalším krokom je nastavenie vzájomnej výmeny obchodných a logistických dokladov. Na výmenu dokladov v štruktúrovanom elektronickom formáte si môžete vybrať medzi internetovým webEDI portálom (v prípade, že nemáte EDI sprevádzkované), alebo využiť vaše doterajšie EDI riešenie a pripojiť sa do Pilulka.sk cez neho.

Čo je EDI?

EDI – teda elektronická výmena dát (z anglického Electronic Data Interchange) – je moderný spôsob komunikácie medzi obchodnými partnermi, pri ktorej dochádza k výmene obchodných, logistických a iných dokumentov (napr. objednávok, dodacích listov, faktúr atď.) elektronicky v štruktúrovaných formátoch. Žiadne PDF odoslané e-mailom. Tieto formáty sú informačné podnikové systémy (ERP) schopné načítať automaticky bez nutnosti ručného prepisovania. Výmena týchto správ prebieha zvyčajne cez zabezpečené komunikačné kanály s vysokou mierou spätnej väzby.

Kontakty pre dodávateľov Pilulka.sk

Poskytovateľ služieb EDI komunikácie pre Pilulka.sk je spoločnosť GRiT, ktorá zaisťuje komplexný servis, vrátane zapojovania dodávateľov.

Zákaznícka podpora GRiT

e-mail: podpora.orion@grit.cz
tel.: +420 553 610 317

EDI kontakt spoločnosti Pilulka.sk

Katarína Luptáková

e-mail: katarina.luptakova@pilulka.sk
tel.: +421 940 988 688

Registrácia elektronickej výmeny dokladov

Základné informácie

Kontaktné údaje zodpovedných zástupcov

Chcete se registrovat do portálu pro elektronickou výměnu dokladů?

Nasledujúcu časť dotazníku vyplňujte iba v prípade, že máte sprevádzkované EDI riešenie. Je nutné vyplniť všetky polia.

GLN (EAN) kód je identifikačné číslo, ktoré prideľuje národná organizácia GS1. Ak označujete tovar EAN kódmi, máte už toto číslo zriadené. V niektorých výnimočných prípadoch nie je nutné žiadať o EAN kód.

CONTRL (Syntax and Service Report)
Príjemca EDI správ pomocou CONTRL informuje odosielateľa o prijatí zásielky (Interchange) a jej syntaktické správnosti. Správou CONTRL príjemca potvrdzuje alebo zamieta prijatú zásielku, správu alebo funkčnú skupinu správ.

APERAK (Application Error and Acknowledgement Message)
Potvrdenie o prevzatí EDI správy informačným systémom kupujúceho. Správu APERAK posiela kupujúci predávajúcemu ako odpoveď na prijatie EDI správy. Správa informuje o úspešnom spracovaní alebo o chybe pri spracovaní EDI správy informačným systémom kupujúceho.

Ďakujeme za váš záujem, budeme vás čoskoro kontaktovať.
Stala se chyba. Zkuste to prosím znovu.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.