EDI komunikace se společností PRO-DOMA

Na této stránce naleznete informace pro zprovoznění elektronické výměny dokladů se společností PRO-DOMA, SE. Přenos dokladů probíhá ve strukturované datové podobě prostřednictvím elektronické výměny dat – tzv. EDI komunikace.

Slyšíte o EDI komunikaci poprvé? Zde naleznete podrobnější informace, co to EDI komunikace je.

Registrace pro zahájení EDI komunikace

Pro zprovoznění EDI komunikace se společností PRO-DOMA nejprve vyplňte formulář níže.

Návody a dokumentace

Technická specifikace formátů dokladů:

seznam GLN (EAN) kódů odběrných míst – některá GLN jsou specifická pouze pro některé dodavatele a jsou k dispozici na vyžádání u kontaktů:

Petr Heidrich petr.heidrich@pro-doma.cz
Jaroslav Novotný jaroslav.novotny@pro-doma.cz

Kontakty pro dodavatele PRO-DOMA

Poskytovatel služeb EDI komunikace pro PRO-DOMA je společnost GRiT, která zajišťuje komplexní servis, včetně zapojování dodavatelů.

Zákaznická podpora GRiT

e-mail: pro-doma.orion@grit.cz
telefon: +420 553 610 317

Registrace elektronické výměny dokladů

Pro zprovoznění EDI komunikace se společností PRO-DOMA nejprve vyplňte formulář níže. Následně vás budeme kontaktovat s dalšími kroky.

Základní informace

Kontaktní informace zodpovědných zástupců

Máte ve vaší firmě zprovozněno EDI řešení?

Následující část dotazníku vyplňujte pouze v případě, máte-li již zprovozněno EDI řešení.

GLN (EAN) kód je identifikační číslo, které přiděluje národní organizace GS1. Pokud označujete zboží EAN kódy, již toto číslo máte zřízeno. V některých výjimečných případech není nutné žádat o EAN kód.

CONTRL (Syntax and Service Report)
Příjemce EDI zpráv pomocí CONTRL informuje odesílatele o přijetí zásilky (Interchange) a její syntaktické správnosti. Zprávou CONTRL příjemce potvrzuje nebo zamítá přijatou zásilku, zprávu nebo funkční skupinu zpráv.

APERAK (Application Error and Acknowledgement Message)
Potvrzení o převzetí EDI zprávy informačním systémem kupujícího. Zprávu APERAK posílá kupující prodávajícímu jako odpověď na přijetí EDI zprávy. Zpráva informuje o úspěšném zpracování nebo o chybě při zpracování EDI zprávy informačním systémem kupujícího.

Jako odpověď na INVOIC odesílá společnost PRO-DOMA zprávu APERAK / COMDIS, ve které vás bude informovat o případných nesrovnalostech v původním dokladu, a na kterou bude v některých případech potřeba reagovat (interakce na tyto notifikační zprávy je společností PRO-DOMA vyžadována – oprava dokladu, znovu zaslání, atd.). Se zprávou můžete pracovat přímo ve svých systémech, ve webové aplikaci ORiON (platí pouze pro zákazníky GRiT), popřípadě je možné ji zasílat i na vámi vybranou e-mailovou adresu po domluvě s Vaším EDI providerem.

COMDIS (obchodní námitka)
Zprávu zasílá odběratel prodávajícímu pokud se vyskytne v přijaté faktuře nějaká nesrovnalost (nesprávná cena, špatná identifikace zboží, nedodané zboží apod.). Odběratel touto zprávou oznamuje odmítnutí faktury s chybami nebo její případné přijetí s výhradami a požadavek na opravu chyb.

Jako odpověď na DESADV odesílá společnost PRO-DOMA zprávu APERAK, ve které vás bude informovat o případných nesrovnalostech v původním dokladu, a na kterou bude v některých případech potřeba reagovat (interakce na tyto notifikační zprávy je společností PRO-DOMA vyžadována – oprava dokladu, znovu zaslání, atd.). Se zprávou můžete pracovat přímo ve svých systémech, ve webové aplikaci ORiON (platí pouze pro zákazníky GRiT), popřípadě je možné ji zasílat i na vámi vybranou e-mailovou adresu po domluvě s Vaším EDI providerem.

Děkujeme za váš zájem, budeme Vás brzy kontaktovat.
Stala se chyba. Zkuste to prosím znovu.

Zajímají vás novinky v digitalizaci procesů?

Jak digitalizovat a automatizovat faktury, sklady a vůbec celý business? Zadejte svou adresu níže a jednou za čas vám pošleme e-mail plný tipů a novinek.